MIEJSCE I LUDZIE

MIEJSCE
I LUDZIE

Miodowa Klinika to nie tylko unikalne w skali Światowej Centrum Apiterapii. To przede wszystkim wspaniała historia miejscowości Kamianna oraz tworzących to miejsce ludzi. Warto ją poznać, aby lepiej zrozumieć, dlaczego Kamianna jest aż tak wyjątkowa. Kamianna to miejscowość, która była niegdyś zamieszkała przez naród Łemków. To wschodniosłowiańska grupa etniczna, którą charakteryzowało wyjątkowe przywiązanie do ekologii oraz pszczelarstwa. Wszak, co nie jest dla wielu znaną informacją, nasi przodkowie – Polanie, słynęli właśnie z Bartnictwa. Tak, to był główny zawód naszych pradziadów, który do dnia dzisiejszego stanowi kluczowy sektor gospodarczy dzisiejszej Kamiannej.
W okolicach połowy XX wieku Kamianna zyskała jednak międzynarodową sławę nie tylko z uwagi na swoją historię, ale przede wszystkim dzięki szczególnej osobie, która swoje życie poświęciła temu miejscu. Mowa tutaj o ks. dr. Henryku Ostachu, który jest ojcem Kamiennej słynącej jako Światowe Centrum Apiterapii. Trafiając do Kamiannej zastał tutaj jedynie 80 osadników, których zmotywował do współpracy w zakresie rozwoju miejscowości jako pszczelarskiej stolicy Polski, która zyskała światowe uznanie. To właśnie dzięki niemu został między innymi wybudowany dom św. Filipa, w którym to w latach 1988-1995 były goszczone dzieci, które ucierpiały w wyniku wybuchu elektrowni w Czarnobylu. Jego prospołeczna postawa sprawiła, że ponad 20 tys. dzieci poprawiło swoje zdrowie dzięki wykorzystaniu uzdrowicielskiej siły miodu oraz innych produktów pszczelich. Ks. Henryk Ostach 30 lat temu położył kamień węgielny, na którym to dziś osadzona jest ówczesna Miodowa Klinika.

Opowiadając o Kamiannej nie sposób nie wspomnieć o dwóch osobach, dzięki którym historia miejscowości dziś znowu zatacza koło i zyskuje międzynarodowy rozgłos. To przede wszystkim Renata Stelmach, założycielka Miodowej Kliniki oraz jej czołowy mentor, znamienity naukowiec – Prof. zw, dr hab. n.farm. Artur Stojko.

Zespół Miodowej Kliniki tworzą jednak nie tylko jej założyciele. Za powstaniem tego miejsca stoi szereg osób, które włożyły cenny wkład w jego istnienie. Dołożyły one cegiełkę nie tylko do powstania naszego ośrodka, ale również do przywrócenia dawnej świetności Kamiannej. Serdeczne podziękowania należą się również społeczności lokalnej i naszym przyjaciołom: pszczelarzom, bartnikom, przedstawicielom lokalnych samorządów, kadrze naukowej, pracownikom Muzeum Miodu oraz wielu innym osobom.

Renata Stelmach

Założycielka Miodowej Kliniki, inicjatorka powstania marki lokalnej „Miodny Szlak”; oraz Prezes Fundacji Po Zdrowie Do Natury z wykształcenia naturoterapeutka, kształciła się pod okiem Prof. zw. dr hab. n. farm. Artura Stojko.

Renata Stelmach – jest osobą pełną zapału, która angażuje się lokalnie i społecznie, przeistacza marzenia w rzeczywistość. Pani Renata stworzyła azyl jakim, jest Miodowa Klinika, która ma na celu służyć ludziom takim jak ona, którzy na co dzień ciężko pracują i potrzebują odskoczni i wyciszenia po to żeby zregenerować siły.

Prof. zw. dr hab. n. farm. Artur Stojko

Prezes Polskiej Fundacji Apiterapii. Propagator leczniczego zastosowania apiterapii w lecznictwie.

Prof. dr hab. n. farm Artur Stojko – jest wybitnym mentorem do spraw apiterapii w Miodowej Klinice! Pan profesor pracował w Kamiannej z księdzem Ostachem, był jednym z członków zespołu lekarzy i naukowców, który w czasach świetności apiterapii w Kamiannej pomagał ok. 600 osobom miesięcznie. Założyciel i Prezes Rady Polskiej Fundacji Apiterapii jedna z najwybitniejszych postaci w krajowej i światowej apiterapii. Długoletni były kierownik Katedry i Zakładu Bioanalizy i Badania Środowiska Wydziału Farmaceutycznego oraz założyciel i kierownik Centrum Medycyny Doświadczalnej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Członek wielu korporacji, towarzystw naukowych w tym między innymi był przewodniczącym Stałej Komisji Apiterapii i członkiem Egzekutywy Światowej Organizacji APIMONDIA w Rzymie oraz Przewodniczącym Stałej Komisji Apiterapii APISLAVIA Bratysławie, oraz członkiem Kolegium Redakcyjnego czasopisma APIACTA w Bukareszcie. Wpisany do encyklopedii amerykańskiej Who’s Who In the World a Marquis Who’s Publication.

Autor 283 publikacji naukowych, promotor 20 doktoratów z nauk medycznych farmaceutycznych, członek 18 towarzystw naukowych w kraju i poza jego granicami. Był wykładowcą w Polskim Uniwersytecie w Londynie, wykładał apiterapię w towarzystwach i organizacjach pszczelarskich Azji, Australii, Europy i Ameryki Północnej.

Autor procesów technologicznych otrzymywania 8 apiterapeutyków zatwierdzonych i dopuszczonych do stosowania przez Instytut Żywności i Żywienia, Państwowy Zakład Higieny i Instytut Leków.

W Miodowej Klinice nie zabraknie również holistycznych metod terapii, w których koncentrujemy się na odzyskaniu równowagi ciała oraz umysłu. Dlatego Nasz zespół został fachowo przygotowany do tej misji przez jednego z największych autorytetów z tej dziedziny, lekarza odważnego i niezłomnego Pana doktora Janusza Kołodziejczyka.

Prof. dr hab.n.med. Andrzej Frydrychowski

Następnym znakomitym mentorem w Miodowej Klinice jest Pan profesor Andrzej Frydrychowski. Dzięki współpracy z Panem profesorem powstał flagowy program Miodowej Kliniki tj. program odnowy/regeneracji organizmu „Kompleksowa odnowa”.

Prof.dr hab.n.med. Andrzej Frydrychowski całe swoje zawodowe życie (1973 – 2017) spędził w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym (wcześniej Akademia Medyczna), jako naukowiec, wykładowca i lekarz. W ostatnim okresie pełnił funkcję kierownika Zakładu Fizjologii Człowieka. Jego dorobek naukowy to: 193 Publikacje naukowe, 409 Cytowań, 13 Index Hirscha. 32 Zarejestrowane patenty, wśród których znajduje się np. nieinwazyjna metoda monitorowania pracy mózgu, czy wytwarzania kolagenu. Jego wynalazki zdobyły dwa złote medale w Genewie i Brukseli, odebrał też prestiżową nagrodę Grand Prix . Od wielu lat interesuje się medycyną holistyczną. Jak sam mówi: „Trzeba zawsze szukać przyczyny danej choroby, następnie ją usunąć i przywrócić organizm do właściwej równowagi”.

Doktor Janusz Kołodziejczyk

Lekarz medycyny Janusz Kołodziejczyk przygotował zespół Miodowej Kliniki do prowadzenia terapii z zakresu klawiterapii, aurikuloterapii i kranioterpii i jest naszym mentorem w tej dziedzinie.

Janusz Kołodziejczyk ukończył Wojskową Akademię Medyczną w Łodzi. Jest lekarzem , który od wielu lat współpracuje z twórcą klawiterapii Ferdynandem Barbasiewiczem i niezależnie ją rozwija. Był uczniem i współpracownikiem ś.p. prof.Zbigniewa Garnuszewskiego – organizatora akupunktury w powojennej Polsce.

Jest specjalistą medycyny rodzinnej, ginekologiem i położnikiem. Uważa się za przyrodnika zajmującego się zawodowo jednym gatunkiem-człowiekiem. Jest współorganizatorem polskiego nurtu medycyny integracyjnej, łączącego wiedzę ,,akademicką” z ,,medycyną naturalną”. Prowadzi Polską Szkołę Refleksoterapii, w której uczy klawiterapii-polskiej-najskuteczniejszej formy akupunktury.

Medycyna Pana doktora Janusza Kołodziejczyka ma charakter holistyczny – całościowy, a podstawą warsztatu jest psychosomatyka – przekonanie o nierozerwalności ducha i ciała, przez co często Pan doktor jest nazywany ,,Ludzkim Lekarzem”.

Lekarz medycyny, balneolog
Justyna Kafel-Wituszyńska

Cudowna , przemiła i empatyczna, dzięki której pobyt w Miodowej Klinice od pierwszej wizyty w jej gabinecie będzie samą przyjemnością.

Pani lekarz medycyny jest autorką książki pt. ,,Sanatorium ludzkich serc”, którą to książkę polecamy jako lekturę w wolnym czasie podczas pobytu w Miodowej Klinice i nie tylko.

Magdalena i Jacek Ormanty – naturoterapeuci

Prywatnie małżeństwo, które wspólnie realizuje swoje pasje i robi to na najwyższym poziomie. Podczas wizyty w Miodowej Klinice będziecie Państwo mogli skorzystać z refleksoterapii, klawiterapii, aurikuloterapii, kranioterapii i wielu innych terapii w ich wykonaniu.

Jacek Kościółek – naturoterapetua

Prezes Towarzystwa Klawiterapii w Polsce. Ciepły i empatyczny, specjalizuje się w klawiterapii, auruikuloterapii, kranioterapii.